Jdi na obsah Jdi na menu
 


základy o králících

 

Základy o zakrslém králíkovi

 

-Může se dožít až 10ti let.
-V dospělosti bude vážit přibližně 1,5kg, pokud není čistokrevný tak i více.
-Potřebuje hodně volného pohybu, vaši pozornost,aby se necítil osamocený.
- I když se nechá rád hladit a má rád vaší společnost,potřebuje i čas kdy bude mít klid a bude moct odpočívat.
- Zdravý králík má lesklou, hladkou srst, je čilý,zajímá se o to co se děje v okolí.

Volný pohyb v bytě

Pohyb je pro králíčka důležitý, upevňuje zdraví a prodlužuje délku života. Svého králička byste proto měli nechat běhat denně tak dlouho jak jen to jde. Lepší je nechat ho proběhnout vícekrát denně kratší dobu než jen jednou denně dýl.

Pár tipů a rad:

- V místnosti, kde bude králíček běhat by neměli být žádné cenné věci které by mohl ohryzat (aspoň ne v králíčkově dosahu).
- Místnost by neměla mít hladkou podlahu na které by to králíčkovi klouzalo- mohl by ochrnout.
- V dosahu králíčka nesmí být elektrické vedení, aby ho nezačal náhodou hryzat (je-li v místnosti jakákoliv kabeláž, dávejte na králíčka neustále pozor!)
- Když je králíček puštěný a má volný pohyb po více místnostech, dávejte pozor ať ho nezašlápnete, králíček je divoký tvor, snadno se vám připlete pod nohy. - Králík je většino velmi čistotný tvor a naučí se chodit i na kočičí záchod. Když mu dáte do místnosti bedničku s pískem, bude se tam chodit venčit, jen to bude chtít trošku trpělivosti, než si na svůj nový záchod zvykne. Takže se nemusíte bát že budete mít všude po bytě hromady bobečků.
- Já to vyřešila tak, že jsem sundala vrchní část klece a když má králíček potřebu, tak má volný přístup do klece, kde má svůj záchůdek a je na něj zvyklý.